Informacje - funkcjonalny katalog stron

Najlepsze oferty

Informacje o katalogu

Rynek seo nieustannie rozwija się, pojawiają się liczne specjalizacje oraz niezliczone ilości pomysłów do, których realizacji potrzebne są profesjonalnie narzędzia. Dotyczy to również katalogów stron internetowych. Postanowiłem stowarzyszyć funkcjonalny katalog stron internetowych, który oferował by szereg opcji niezbędnych dla osób i firm zajmujących się pozycjonowaniem stron uwzględniając też pozycjonerów, którzy zdobywają wiedzę i umiejętności.

Informacje o katalogu
Nast-bud.com.pl - nowoczesny katalog stron internetowych

Katalog stron internetowych, który z dumą prezentuję wyróżnia się na tle innych kilkoma znaczącymi rozwiązaniami. Najważniejsze z nich opiszę w punktach.

 • Katalog stron internetowych
  Katalog stron jest każdego dnia moderowany, sprawdzam czy dodawane przez Państwa strony odpowiadają współczesnym kryteriom, czy ich zawartość jest przydatna dla użytkowników. Chciałbym zgromadzić jak największą ilość takich stron i pokazywać je internautom.
 • Wiek domeny 11 lat.
  Domenę nast-bud.com.pl po raz pierwszy zarejestrowano w 2001 roku. Nie jest to najstarsza domena ale też nie najmłodsza. Wiadomo nie od dziś że wiek domen jest jednym z kluczowych czynników wpływający na jej wartość. Linki z starych domen mają duża wartość do Google Wiek domeny nast-bud.com.pl możesz sprawdzić w portalu web.archive.org lub po tym linkiem: domena nast-bud.com.pl istnieje w sieci od 2001r -10 lat!
 • Adres linkowanej strony bez www.
  Jeżeli Twoja strona zindeksowana jest bez prefiksu www powinieneś zdobywać linki kierujące na poprawny adres czyli nazwadomeny.com. Dostępne w sieci katalogi automatycznie dopisują do Twojej domeny prefiks www. Taki link nie podnosi strony w wynikach wyszukiwania określonej frazy. Tracisz czas dodając kolejne opisy do katalogów. Proponowane rozwiązanie w katalogu NAST-BUD pozwala na dodanie linku bez prefiksu www. Wystarczy, że wpiszesz nazwę swojej domeny w formularzu dodania strony a zostanie ona zapisana w takiej postaci w jakiej została zdefiniowana.
 • Linki do podstron.
  Wielokrotnie podczas pozycjonowania stron możemy zaobserwować, że w wynikach wyżej na daną frazę występuje podstrona serwisu niż główna domena. Google przeliczył wartość tekstów na podstronie i ocenił stronę wyżej od strony głównej. Powinieneś podlinkować tą stronę kilkoma naprawdę mocnymi odnośnikami. Większość katalogów zabrania i automatycznie usuwa linki do podstron. Postanowiłem w katalogu NAST-BUD udostępnić możliwość dodawania linków do podstron, Twój link będzie miał jeszcze większą wartość jeśli umieścisz go w pierwszym paragrafie opisu strony.
 • Brak linków wychodzących.
  Moc linków na stronie internetowej zależy min. od ilości linków wychodzących. Przykładowo na stronie zawierającej artykuł na temat katalogu stron umieścimy link do katalogu z odpowiednim anchor i będzie to jeden wychodzący link, jego wpływ na pozycjonowanie strony będzie duży. Jeśli na tej samej stronie umieścimy jeszcze 10 innych linków nie związanych tematem strony ich wartość nie będzie już tak duża. W prezentowanym katalogu nie będą umieszczane linki inne niż, te które zostały dodane przez użytkowników w opisach, tym samym wraz ze wzrostem wartości katalogu wasze linki jeszcze lepiej będą pozycjonować strony.
 • Linki w treści opisu.
  Oprócz głównego linka do twojej strony, możesz dodać link w treści opisu. Może to być wspomniany w poprzednim punkcie link do podstrony Twojego serwisu np. do oferty. Ważne jest by nie linkować różnymi anchorami do tej samej strony. Przykładowo: jeśli prowadzisz sklep z bielizną, dodanej jako tytuł wpisu frazę bielizna damska w polu adres www wpisałeś główny adres domeny to w treści opisu trzymaj się tego schematu. Jest to ważne przy obliczaniu przez Google wartości linku. Jeśli spotka dwa różne anchory do tej samej strony ( w obrębię jednej zakładki katalogu nast-bud) może nie obliczyć pożądanej dla nas mocy linku.
 • Skrypt katalogu.
  Podstawowym założeniem przy programowaniu było stworzenie wydajnego i stabilnego ślinika, który pogodził by użyteczność i wymagania seo. Wprowadziłem unikalny i praktyczny panel umożliwiający edycję wpisów.

Katalog stron internetowych NAST-BUD jest ciągle rozwijanym projektem. O najnowszych wdrożeniach i rozwiązaniach możecie przeczytać na zakładce aktualności.